Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Twój PIT dla rozwoju całej gminy

Twój PIT dla rozwoju całej gminy

Pierwszy kwartał każdego roku to okres składania w urzędach skarbowych rocznego zeznania podatkowego PIT. Dlatego też zachęcamy mieszkańców Naszej Gminy, którzy nie są tu zameldowani, do wskazania w PIT faktycznego miejsca zamieszkania, tj. Gminy Mełgiew.

Rozliczając swoje zeznanie podatkowe za 2019 r. i wskazując jako miejsce zamieszkania Gminę Mełgiew, do Gminy Mełgiew wróci ok. 38% podatku.

Dzięki temu możesz mieć wpływ na podwyższenie standardu życia w gminie, lepsze drogi, chodniki, remonty w szkołach, place zabaw, oświetlenie, poprawa bezpieczeństwa i wiele innych projektów
 
Można to zrobić bezpośrednio w PIT (np. PIT-37 część B) lub złożenie formularza ZAP-3. Jeśli już ktoś złożył rozliczenie to należy wypełnić formularz ZAP-3 i niezwłocznie przesłać do urzędu skarbowego. Natomiast podatnicy prowadzący działalność gospodarczą zmianę adresu zamieszkania dokonują w ramach aktualizacji zgłoszenia identyfikacyjnego poprzez złożenie formularza CEIDG-1 lub NIP-7.
 
ZMIANA MIEJSCA ZAMIESZKANIA W URZĘDZIE SKARBOWYM NIC NIE KOSZTUJE I NIE WIĄŻE SIĘ Z WYMIANĄ DOKUMENTÓW.
 
Wszystkich mieszkańców Gminy Mełgiew obsługuje Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie.
 
Według obowiązującej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, rozliczenie podatkowe PIT powinny być składane w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania podatnika, a dokładnie według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia.
 
Wierzymy, że ważny jest dla Państwa rozwój Naszej Gminy i rozliczycie PIT wskazując jako miejsce zamieszkania Gminę Mełgiew.
Poprzedni wpis Poznaj swoje prawa – spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

realizacja: ibif.pl

Skip to content