Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Dofinansowanie na odnawialne źródła energii

Dofinansowanie na odnawialne źródła energii


Z przyjemnością informujemy, iż projekty Gminy Mełgiew na odnawialne źródła energii zostały pozytywnie ocenione przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, otrzymując maksymalną liczbę punktów – 100.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w Gminie Mełgiew zostanie zamontowanych:

  • 510 instalacji fotowoltaicznych,
  • 200 instalacji solarnych,
  • 24 pompy ciepła do c.w.u.
  • 24 kotły na biomasę.

Ze względu na duże zainteresowanie gmin (ponad 210 wniosków z całego województwa na kwotę ok. 580 mln zł przy dostępności środków w kwocie ok. 180 mln zł), poziom dofinansowania został zredukowany do 50%. Dzięki obniżonemu poziomowi dofinansowania udało nam się uzyskać fundusze (do dofinansowania zostały zakwalifikowane tylko gminy z najwyższą ilością punktów).

Obecnie Urząd Gminy Mełgiew jest w trakcie procedury podpisywania Umowy o dofinansowanie z Zarządem Województwa Lubelskiego. Już w maju planujemy rozpocząć pracę dot. ogłoszenia przetargu (łączna wartość zamówienia to ok. 11 mln złotych!). Równocześnie w najbliższych tygodniach będziemy się kontaktować z mieszkańcami, którzy złożyli deklarację udziału w projekcie. Jednocześnie informujemy, iż w dalszym ciągu jest możliwość zapisania się na tzw. „listę rezerwową” – szczegóły na stronie https://melgiew.pl/2552-as-nowe-dofinansowanie-na-odnawialne-zrodla-energii.html

Montaż instalacji będzie realizowany przede wszystkim w 2021 r., choć możliwe jest rozpoczęcie prac jeszcze w 2020 r.

Poprzedni wpis Podsumowanie Konsultacji społecznych

realizacja: ibif.pl

Skip to content