Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Możliwy transport do punktu szczepień przeciw COVID-19

Możliwy transport do punktu szczepień przeciw COVID-19

 W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, istnieje konieczność zapewnienia transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc. Urząd Gminy Mełgiew uruchomił punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia) o numerze:(81) 460-57-77Infolinia czynna jest w poniedziałek w godzinach od 9:30 do 16:30 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30Transport (dowóz) do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przeznaczony jest dla:

  • osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Urząd Gminy Mełgiew nie prowadzi rejestracji na szczepienia (nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia), a jedynie organizuje transport osób uprawnionych do punktu szczepienia. Zgłoszenia potrzeby skorzystania z dowozu osób uprawnionych na szczepienie należy dokonać nie później niż do godz.14-ej dnia poprzedzającego szczepienie.Rejestracja na szczepienia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 odbywa się za pośrednictwem:

  • ogólnopolskiej infolinii pod nr telefonu 989 (lub 22 62 62 989),
  • Internetowego Konta Pacjenta,
  • wybranego punktu szczepień.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie, pod adresem: www.gov.plNa terenie naszej gminy Punkt Szczepień jest w Mełgwi, ul. Kościelna 29, telefon kontaktowy: 81 504 93 19.

Poprzedni wpis Informacja dot. Narodowego Spisu Powszechnego 2021

realizacja: ibif.pl

Skip to content