Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Zapraszamy na 2-dniowe bezpłatne warsztaty "Projektowanie tradycyjnych ogrodów przyjaznych naturze"

Zapraszamy na 2-dniowe bezpłatne warsztaty "Projektowanie tradycyjnych ogrodów przyjaznych naturze"

Na tych warsztatach dowiecie się jak z poszanowaniem lokalnej flory, fauny i krajobrazu stworzyć tradycyjny ogród pełen harmonii.W programie warsztatów:
✅ Ogród permakulturowy, ekologiczny, naturalny, tradycyjny – czy to oznacza to samo? Charakterystyka poszczególnych ogrodów.
✅ Planowanie ogrodu przyjaznego naturze: dobór roślin do warunków glebowych i klimatycznych, przygotowanie stanowisk dla roślin bardziej wymagających, gatunki rodzime w ogrodzie.
✅ Dobre sąsiedztwo roślin – jak łączyć?
✅ Jak zaprosić zwierzęta do ogrodu? jak można z nimi „współpracować”? jak zatrudnić ich do pracy w ogrodzie? (motyle, pszczoły, trzmiele, bzygi, złotooki, ptaki, jeże, nietoperze)
✅ Woda w ogrodzie (staw, oczko wodne), jakie rośliny przy wodzie?
✅ Trawnik – alternatywy: rośliny zadarniające, łąki kwietne.
✅ Część praktyczna – rysowanie projektu ogrodu.Zajęcia są skierowane głównie do wszystkich tych, dla których praca w ogrodzie jest pasją, przyjemnością i sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie na sercu leży im troska o środowisko.W warsztatach może wziąć udział pełnoletni mieszkaniec obszaru LGD „Dolina Giełczwi”, tj. gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki.Warsztaty odbędą się w dniach 15 – 16 października br. (piątek – sobota)
👉15 października 2021 r., (piątek) w godz. 14:00 – 20:00
👉16 października 2021 r., (sobota) w godz. 9:00 – 15:00Warsztaty odbędą się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Bystrzejowicach Drugich 15 (gmina Piaski).Zgłoszenie na warsztaty:
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mailowy organizatora (biuro@dolinagielczwi.org) lub dostarczyć w każdy inny skuteczny sposób do biura LGD – Centrum Aktywności Lokalnej (Bystrzejowice Drugie 15, 21-050 Piaski) najpóźniej do dnia 24 września 2021 r.

📌 Formularz zgłoszeniowy i szczegóły na stronie:
http://dolinagielczwi.org/warsztatyprojektogrodow/

 

Poprzedni wpis Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęcznej

realizacja: ibif.pl

Skip to content