Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Akcja krwiodawstwa – Od serca do serca płynie kropla życia

Akcja krwiodawstwa – Od serca do serca płynie kropla życia

Po raz kolejny walczymy o życie i zdrowie w Świdniku. W dniu 4 marca 2022 r. w godz. 8:00 do 12:00 zapraszamy do udziału w akcji oddawania krwi. Ambulans na chętnych będzie oczekiwał na parkingu przed PZL-Świdnik S.A. Nasza wspólna walka o życie i zdrowie trwa już od 49 lat i pozyskaliśmy w tym okresie blisko 20 tys. litrów tego bezcennego leku.

 Dołącz się do nas i podaruj cząstkę siebie, swoją krew potrzebującemu. Życie ludzkie i zdrowie jest darem nadrzędnym, a w szczególności jeżeli jest ono zagrożone. Pamiętajmy, iż prawie każdy zabieg operacyjny wymaga zabezpieczenia w krew, której zawsze brakuje.

 Krwi nie da się wyprodukować, a tylko człowiek może ją podarować drugiemu potrzebującemu. Przyjdź do nas i podziel się kroplą życia. Dla oddających krew klub HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przygotował upominki i kalendarze klubowe.Pamiętajmy również, iż do oddania krwi należy się odpowiednio przygotować. Kilka dni przed akcją pić dużo płynów – ok. 2 l dziennie (woda soki owocowe i warzywne), nie pić alkoholu 2 doby przed donacją, przyjść wyspany i wypoczęty, zjeść lekki posiłek, unikać produktów tłustych. Weź ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Oddajmy tę kroplę krwi dla ratowania życia.Czy czerwoną kroplę swego życia na pewno Mi dasz?
Ja mam wielką nadzieję, a Ty trochę strachu masz.
Twoja kropla krwi, to dla Mnie otwarte drzwi.
Ty Mi ratujesz życie a Ja dzięki składam Ci,
bo chcieć dać – a dać – to dwie sprawy czy wiecie?
Jeśli dałeś, to dałeś coś najdroższego na świecie.

Andrzej Słotwiński Prezes Honorowy
Klubu HDK-PCK im. Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A.

Poprzedni wpis Nagranie z XXXVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy

realizacja: ibif.pl

Skip to content