Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Pierwszy taki konkurs grantowy w Polsce. „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”

Pierwszy taki konkurs grantowy w Polsce. „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”

Rusza nowa ścieżka wsparcia dla organizacji pozarządowych „WOW w NGO”. Działacze III sektora mogą składać wnioski o dotacje na usprawnienie współpracy z wolontariuszami. Nabór odbywa się w ramach otwartego konkursu ofert, który ogłosił Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Głównym celem konkursu jest wzmocnienie NGO w zakresie profesjonalnego podejścia do organizacji i zarządzania wolontariatem. Istotnym elementem będzie tu edukacja i popularyzacja etatowego wspierania zatrudnienia koordynatorów i uwzględnienie tego elementu w ramach rozwoju wolontariatu systematycznego.

Beneficjenci konkursu uzyskają wsparcie finansowe i pozafinansowe na usprawnienie współpracy z wolontariuszami. W ramach dotacji organizacje otrzymają środki na:

• zatrudnienie koordynatora wolontariatu,

• edukację koordynatora wolontariatu,

• wdrożenie kompleksowego systemu zarządzania wolontariatem.

 

Konkurs to efekt zmian, które wprowadzone zostały w Korpusie Solidarności – Rządowym Programie Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Nasz nowy rządowy program wsparcia jest dedykowany organizacjom, które osiągnęły już bardziej zaawansowany stopień rozwoju i mają doświadczenie w pracy z wolontariuszami. Jeśli organizacja uznaje wolontariat za istotny element swojej strategii rozwoju i widzi możliwość zaangażowania większej liczby wolontariuszy w swoją strukturę, wówczas warto w ten obszar zainwestować. Chcemy w tym pomóc m.in. poprzez finansowanie zatrudnienia koordynatora wolontariatu na okres 36 miesięcy. Zadaniem tej osoby będzie zorganizowanie struktury wolontariuszy, przede wszystkim ochotników angażujących się długoterminowo, ale także tych, którzy będą gotowi do udziału w wolontariacie akcyjnym – tłumaczy Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wnioski w ramach konkursu należy składać za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji (SOD) udostępnionego przez NIW-CRSO. Organizacje pozarządowe mają na to czas do 24 lipca 2023 roku, do godz. 14:00.

Szczegółowy regulamin dostępny jest TUTAJ.

Więcej o zasadach udziału w konkursie będzie można dowiedzieć się podczas bezpłatnego webinarium, które zaplanowano na 18 lipca 2023 roku.

Szczegóły dostępne TUTAJ.

Do dyspozycji zainteresowanych jest też infolinia: 885-221-530, czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-14:00.

Pytania można także kierować za pośrednictwem skrzynki mailowej, na adres: korpussolidarnosci@niw.gov.pl.

Poprzedni wpis KONKURS "NASZ SOŁTYS"<br /> 

realizacja: ibif.pl

Skip to content