Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

8 kwietnia, w godz. 8:00 – 15:00, na parkingu przed Urzędem Gminy Mełgiew stanie mammobus, w którym Panie, między 45 a 74 rokiem życia, będą mogły zrobić bezpłatne badanie piersi.

Badanie będzie możliwe dzięki Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED z siedzibą w Świdniku, które realizuje Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi  w oparciu o zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzanie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50-69 lat, które miały wykonane badania mammograficzne co dwa lata, nastąpiło zmniejszenie umieralności o 25-30 %!, a więc warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia oraz na całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

Profilaktyczne badania mammograficzne można wykonać w poradniach stacjonarnych lub w mammobusie, który dojeżdża do najodleglejszych zakątków naszego województwa.

Poprzedni wpis LUBELSKIE WSPIERA OSP – RUSZYŁA REALIZACJA ZADAŃ

realizacja: ibif.pl

Skip to content