Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

PODZIĘKOWANIE DLA KSIĘDZA KANONIKA JANA ROGOWSKIEGO

PODZIĘKOWANIE DLA KSIĘDZA KANONIKA JANA ROGOWSKIEGO

Wczoraj w kościele katolickim obchodziliśmy Niedzielę Dobrego Pasterza. IV niedziela wielkanocna to również, ustanowiony przez papieża Pawła VI,  Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. To też szczególny czas modlitwy za tych, którzy już kroczą ścieżką kapłaństwa.

W tym wyjątkowym dniu w parafii pw. Św. Wita w Mełgwi odbyło się uroczyste podziękowanie za 22 lata posługi kapłańskiej księdzu kanonikowi Janowi Rogowskiemu, rezydentowi tutejszej parafii i Honorowemu Obywatelowi Gminy Mełgiew.

Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik w imieniu własnym i wspólnoty samorządowej Gminy Mełgiew: pracowników Urzędu Gminy Mełgiew, Przewodniczącego Rady Gminy Mełgiew wraz z Radnymi, Dyrektorów Szkół Podstawowych Gminy Mełgiew, Sołtysów, a także wszystkich mieszkańców złożyła serdeczne „Bóg zapłać” księdzu kanonikowi za wieloletnią pracę na rzecz mełgiewskiej wspólnoty parafialnej.

W podziękowaniach dodała: „Być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi to rzecz jeszcze szlachetniejsza – jesteśmy dumni z Twojej posługi wśród nas i wdzięczni Bogu za dar Twojej osoby. Słowem i czynem dajesz świadectwo kapłańskiego powołania – jesteś dobrym kapłanem i dobrym człowiekiem. Dziękujemy za sprawowane Eucharystie, homilie skłaniające do refleksji, przepełnione treściami patriotycznymi, udzielane sakramenty i wszystkie działania, których na przestrzeni 22 lat nie brakowało. Będą nam Ciebie przypominać. Jesteś dla nas wzorem kapłana oddanego ludziom, który dla każdego ma zawsze dobre słowo, pełne nadziei i wiary, ukazujące miłość do Boga i drugiego człowieka. Twoja serdeczność, spokój, życiowa mądrość i skromność dawała nam poczucie bezpieczeństwa.  Jesteś dla nas wzorem wierności Bogu, zasadom, wzorem odwagi w głoszeniu poglądów i miłości do Ojczyzny.”

Z zapewnieniem o modlitewnej pamięci i nieprzemijającej wdzięczności, życzymy Księdzu Janowi wiele zdrowia, bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona – św. Wita. Szczęść Boże!

Poprzedni wpis UWAGA – FAŁSZYWE ULOTKI!

realizacja: ibif.pl

Skip to content