Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

“Pod Biało – Czerwoną”

"Pod Biało - Czerwoną"

Flaga Polski oraz godło

W ramach inicjatywy “Pod biało-czerwoną” w miejscowości Mełgiew powstanie maszt o wysokości 16 metrów  wraz z flagą RP o wymiarach min. 400×250 cm. Maszt będzie zlokalizowany w centralnej części miejscowości.

Flaga RP będzie powiewać nad gminą Mełgiew przez cały rok, wzmacniając w mieszkańcach poczucie tożsamości i dumy narodowej.

Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany jest w całej Polsce pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ramach inicjatywy Rząd Rzeczypospolitej Polskiej funduje maszty i flagi dla tych gmin, których mieszkańcy dołączyli do projektu i oddali wymaganą liczbę głosów na swoją gminę.
„Pod biało-czerwoną” ma jednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. W projekt zaangażowali się zarówno zwykli obywatele, jak i liderzy, którzy zgłosili się do promowania akcji w swoich lokalnych społecznościach. Inicjatywa nie tylko upamiętnia poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Dzięki temu budujemy wspólnotę i wzmacniamy ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, żeby biało-czerwona dumnie powiewała w sercach naszych małych ojczyzn.

Okres realizacji zadania: do 30 listopada 2022 r.

Wartość dofinansowania ze środków budżetu państwa: 8 000 zł

realizacja: ibif.pl

Skip to content