Witamy na stronie Gminy Mełgiew!

Regulamin dla odwiedzających Gminne Obserwatorium Astronomiczne

Regulamin dla odwiedzających Gminne Obserwatorium Astronomiczne

Celem regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla zwiedzających jak też pracowników Obserwatorium.

  1. Obserwatorium jest dostępne dla grup zorganizowanych i wcześniej zgłoszonych. Maksymalna liczba osób znajdujących się na górnym pomoście – platforma obserwacyjna – nie może przekroczyć 4 osób.
  2. Zgłoszenie do korzystania z obserwatorium należy zgłaszać telefonicznie lub osobiście tel. (81) 460-57-60 kilka dni wcześniej.
  3. Osoby korzystające z obserwatorium powinny być w maseczkach oraz zachować ostrożność.
  4. Zabrania się wszystkim osobom zwiedzającym i korzystającym z obserwatorium ustawiania, przestawiania lunety optycznej oraz włączania i obracania kopułą.
  5. Z obserwatorium mogą korzystać dorośli oraz dzieci z pełnoletnim opiekunem. Pełną odpowiedzialność za dzieci ponoszą opiekunowie.
  6. W Obserwatorium obowiązuje całkowity zakaz wstępu i przebywania dla osób będących pod wpływem alkoholu i / lub środków odurzających.
  7. Z uwagi na znaczą wysokość obserwatorium i nietypową komunikację (okrągłe schody), należy zwrócić szczególną uwagę przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów (wchodzimy i schodzimy pojedynczo).
  8. Po wejściu całej grupy na górny poziom platformy obserwacja przez lunetę astronomiczną może nastąpić jedynie z chwilą zamknięcia włazu schodów górnych. Prawidłowość zamknięcia sprawdzi osoba obsługująca obserwatorium.
  9. Po zakończeniu obserwacji powoli i pojedynczo opuszczamy pomost górny i dolny.
Poprzedni wpis Usuwanie azbestu VI nabór zgłoszeń – 2022

realizacja: ibif.pl

Skip to content