Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Jackowie poprzez utworzenie nowego skrzydła sportowo-dydaktycznego
Inwestycja przewiduje scalenie nowej sali gimnastycznej z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą parterowego łącznika, który będzie pełnił funkcję wspólnego wiatrołapu do obu segmentów: starego dydaktycznego i nowego sportowodydaktycznego, a zarazem głównego wejścia do całego kompleksu szkolnego. Sala gimnastyczna będzie służyć uczniom i nauczycielom do realizacji zajęć wychowania fizycznego, a po godzinach zajęć lekcyjnych będzie dostępna dla lokalnej społeczności. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo za pośrednictwem projektowanego przy wejściu do łącznika podjazdu dla osób niepełnosprawnych, zaś piętra obu segmentów za pomocą schodołazu. Parametry techniczne planowanego obiektu (łączna powierzchnia zabudowy ok. 567 m2):
- sala sportowa o wymiarach płyty boiska 24,0 m x 12,0 m, z możliwością podziału na dwa małe boiska do gry, poprzez montaż kotary grodzącej. Sala gimnastyczna będzie wyposażona w urządzenia, przewidziane do gier zespołowych i ćwiczeń gimnastycznych, w tym boisko do koszykówki,siatkówki i piłki ręcznej/nożnej.
- łącznik o pow. ok. 35 m2
- kondygnacja podziemna na potrzeby szatni dla 120 uczniów, wentylatorowni oraz pomieszczenia gospodarczego
- zaplecze sali gimnastycznej
- parter: 2 szatnie sportowe z umywalniami (rozdział na damską i męską lub na 2 drużyny), magazyn sportowy, pokój nauczycieli wf , pokój 1. pomocy oraz WC dla osób z niepełnosprawnościami z natryskiem i szafkami na odzież, dostępny z dróg komunikacji ogólnej oraz wydzielone pomieszczenie kotłowni gazowej.
- zaplecze sali gimnastycznej
- piętro: trzy sale lekcyjne dla łącznie ok. 50 uczniów,sala gier i zabaw dla klas I-III, pokój wsparcia specjalistycznego (np. logopeda), sanitariaty dla uczniów (damski i męski) oraz pomieszczenie na sprzęt sportowy. Budynek będzie wyposażony w niezbędne instalacje wewnętrzne, tj. wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.
Główny wykonawca robót budowlanych: Piotr Bartkowski HOMEWAY
Okres realizacji: czerwiec 2022 – listopad 2023
Łączna wartość projektu: 6 617 400,00 zł
Dofinansowanie ze środków Programu: 5 000 000,00 zł
Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.